Najzaujímavejšie stavby sveta...
*Musac, Leon Španielsko
Toronto Kanada
Hotel Spirit Bratislava
Hotel Spirit, ktorý je bláznivý až natoľko, že je zaradený v zozname 50 najunikátnejších stavieb sveta na 45. mieste.
London Gherkin (Londýn, Veľká Británia)
Je 180 metrov vysoká a má 40 podlaží a je vyhotovená prevažne zo skla a ocele. Vajcový tvar je symbolický, pretože vajcia kedysi Angličania považovali za dokonalé tvary, a práve preto má táto stavba charakter absolútnej dokonalosti.
Cybertecture Egg (Mumbai, India)
Očakáva sa, že táto stavba bude klenotom v obchodnej štvrti v Bombaji. 20% z nej má byť pokrytých solárnymi panelmi a budú sa tu nachádzať aj veterné turbíny, elegantne začlenené do budovy tak, aby rovno vytvárali energiu na pohon zavlažovacieho systému okolo stavby, ktorá mala byť dokončená v roku 2010, no stále nie je kompletne dostavaná.
Naomi Campbell building (Kleopatrine pláže, Turecko)
Španielsky architekt Luis De Garrido navrhol pre britskú supermodelku Naomi Campbellovú sídlo, ktoré znázorňuje oko staroegyptského boha Hora. Táto realizácia dostala mnoho významných medzinárodných cien a v roku 2008 bol Garrido dokonca Americkým architektonickým inštitútom menovaný za architekta roka. Sídlo pôsobí ako luxusný dom, v ktorom sa podarilo zladiť vysokú kvalitu moderného života s konceptom modernej architektúry. Dom má celkovú výmeru 1842 metrov štvorcových a stavba vyšla Vladislava Doronina na 3,6 miliónov eur.
Eurovea komplex (Bratislava, Slovensko)
Eurovea spája nábrežie s centrom mesta a rozširuje ponuku obchodov a priestorov pre zábavu a voľný čas. Projekt zahŕňa kancelárske priestory, byty, hotel ako aj najväčšie podzemné parkovisko v Bratislave pre 1700 áut. Takmer dve tretiny plochy tvorí zeleň a verejné priestory. Tie vytvoril investor za približne štyristo miliónov korún a po dokončení sa stali majetkom mesta. Otvorenie nákupného centra bolo 26. marca 2010. Hotel Sheraton bol otvorený už vo februári. Súčasťou centra je obchodná časť s názvom Eurovea Galleria s rozlohou 60 000 m². Podľa riaditeľa spoločnosti Ballymore Properties, Petra Bacona, Eurovea mala byť počas výstavby najväčšie stavenisko v strednej Európe.